zipper pouch

Mała torebeczka na zamek, tzw. zipper pouch

Po zrobieniu laleczek baletnic, stwierdziłam, że potrzebne mi będą jakieś małe torebeczki. Wybrałam prosty projekt prostokątnej torebki na zamek, tzw. zipper pouch, ze ściętymi rogami. Na 7 laleczek wyliczyłam, że będzie potrzebna torebka 15 cm na 9 cm.

Przygotowałam dwa kawałki materiału 17 cm na 20 cm (warstwa zewnętrzna i podszewka). Na prawej stronie zewnętrznego położyłam zamek do dołu, na to prawą stroną w dół drugi kawałek (wewnętrzny). Zeszyłam.

Odchyliłam kawałki, żeby stykały się ze sobą lewymi stronami. Następne złożyłam je na pół, żeby ułożyć je analogicznie na drugiej stronie zamka. Zeszyłam. Otworzyłam zamek do połowy – konieczne, żeby potem móc odwrócić wszystko na prawą stronę.

Rozłożyłam kawałki żeby zewnętrzny był po jednej stronie zamka, a wewnętrzny po drugiej i zeszyłam boki, zostawiając otwór. Zamek do zeszycia należy ułożyć ząbkami w stronę podszewki.

Następnie przeszyłam rogi w poprzek, 1,5 cm od narożnika, żeby torebka miała dno. Przewróciłam na prawą stronę i zeszyłam ręcznie otwór.

EDIT: 28.06.2019
Nowe torebeczki – na zakończenie grupy przedszkolnej, dla odchodzących Pań.

EDIT 2: 15.09.2019
Nowe torebeczki tym razem z kolorowymi zamkami – na zakończenie żłobka dla kochanych Pań Żłobkowych.

Zobacz podobne posty, może coś ci się spodoba

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.