hama beads background

Koraliki do prasowania

Hit!

Podobno zajmuje dzieci na długie godziny, a rodzic ma chwilę spokoju. No, u nas jeszcze etap “rodzic ma chwilę spokoju” nie nadszedł, ale mi to nie przeszkadza, bo te koraliki są świetne! Układamy sobie z córką – miło spędzamy razem czas (ostatnio trzy całe dni, jak była chora w domu). Niesamowite jest to, jak dosyć energiczna 4-latka potrafi z wielkim skupieniem i dokładnością ustawiać te maleńkie koraliki na podkładkach. Jest to świetne ćwiczenie małej motoryki oraz koordynacji oko-ręka.

Koraliki Asia dostała w prezencie. Był to zestaw 2400 koralików, 5 podkładek: okrągła, kwadratowa, ośmiokątna, serce i gwiazdko-kwiatek i papier do prasowania. koralikiNa początku tylko układałyśmy, bo córce było żal zaprasowywać 😉 Ale jak jej powiedziałam, że jak nam zabraknie koralików, to można je dokupić (np. IKEA PYSSLA  (EDIT: już kupione dwa pudełka 🙂 ), to zaczęłyśmy nasze dzieła finalizować. Żelazko, papier i mamy gotowe podkładki, ozdoby na choinkę, prezenty, zabawki 🙂

Bardzo polecam!

Zapraszam do oglądania naszych dzieł:ANIA:
ASIA:

4 thoughts on “Koraliki do prasowania

 1. Elżbieta says:

  Świetnie wyglądają te prace, wnuczką robiła z tych koralików pracę w czasie pobytu w CZD w Warszawie, koraliki zamówiłam już w Ikea ale skąd brać wzory do robienia. Pozdrawiam ?

  • formica says:

   Dziękuję za miłe słowa 🙂

   My wzory bierzemy głównie z Internetu – w google wpisujemy nazwę interesującego nas wzoru i dopisujemy “hama beads”, np. “star wars hama beads” lub “my little pony hama beads”.
   Koraliki układamy wg zdjęć gotowych wyrobów, wprowadzając własne poprawki lub zmiany spowodowane rozmiarem podkładki czy brakiem wystarczającej liczby kolorów.

   Pozdrawiam

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.