octoalert pillow top

Poduszka Oktoalarm

Na czwarte urodziny (z motywem Oktonautów) wymyśliłam, że uszyję córce poduszkę w kształcie oktoalarmu 🙂 Po zrobieniu torby z napisem, wiedziałam już, że naszywanie prostych aplikacji nie jest takie trudne, więc podjęłam się wyzwania.

Poduszka miała mieć kształt przycisku – płaskiego walca o średnicy 36cm i wysokości 4cm – z wielką ośmiornicą na środku.

Na lewą stronę pomarańczowego materiału naprasowałam flizelinę. Ośmiornicę wydrukowałam, wycięłam z papieru, odrysowałam na flizelinie i wycięłam razem z materiałem. Następnie naszyłam jako aplikację na białe kółko (bardzo gęstym zygzakiem o szerokości ok. 3,5).

Następnie białe koło zeszyłam z pomarańczowym pierścieniem. Zeszywając okrągłe elementy trzeba wszystko dokładnie pomierzyć. Następnie całość zeszyłam z białym pierścieniem, uzyskując pożądaną średnicę.
Następnie został doszyty bok (pasek niebieskiego materiału o wysokości 6cm) i tył (niebieskie koło o średnicy 36cm + zapasy na szew, czyli jakieś 38cm).
Żeby poduszka trzymała jak najbardziej swój kształt, nie wypełniłam jej normalnie kulką silikonową, czy innym wypełnieniem poduszkowym, tylko wycięłam 5 kół o średnicy poduszki z grubej ociepliny i włożyłam je do środka.

“Włączcie oktoalarm!
BueBeep! BueBeep! BueBeep!
Oktonauci! Wszyscy na mostek!” 
🙂

Zobacz podobne posty, może coś ci się spodoba

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.