easter paper bunny bags

Papierowa torebka – wielkanocny zajączek

Wiem, że temat już trochę nieaktualny, ale w tagach zostanie i może się przydać za rok albo w wersji z innym zwierzakiem 🙂 Na Wielkanoc przygotowałyśmy z córką małe podarki dla rodziny – jajeczka z koralików i parę słodkości. Mając taki zestaw drobiazgów trzeba było wymyślić, w czym to dać 🙂 I tu przyszedł pomysł torebki w kształcie króliczka.

Do zrobienia takiego króliczka potrzebny jest kolorowy papier, taśma klejąca, klej, nożyczki i kredka. Z papieru wycinamy kawałek o szerokości równej “2 x docelowa szerokość + 2 x docelowa głębokość + 1 cm zapasu na sklejenie” i wysokości równej “docelowa wysokość x 4/3”.

Sklejamy papier, żeby powstała tuba i składamy na płasko tak, żeby linia sklejenia była jak najbliżej brzegu (w taki sposób, będzie potem mniej widoczna)

Zaginamy papier od dołu na wymiar docelowej głębokości torebki.

Otwieramy jedną część zagięcia i układamy na płasko.

Składamy powstałe “skrzydełka” na pół, żeby się stykały równo.

Zaklejamy taśmą (znalazłam akurat w Lidlu słodkie tasiemki wielkanocne 🙂 ).

Następnie zaginamy wzdłuż wysokości boki, na tyle, na ile pozwalają zagięcia na dnie – mam nadzieję, że widać o co chodzi na zdjęciu.

Wyginamy otrzymane zagięcia tak, żeby uzyskać kształt torby papierowej.

Zaginamy od góry 1/4 wysokości i ścinamy łukowo rogi – tak powstaje nam głowa zajączka.

Z papieru wycinamy uszy i przyklejamy u szczytu głowy tak, żeby po odchyleniu uszy położyły się wzdłuż torebki. Rysujemy oczka i pyszczek i zaginamy jedno uszko (koniecznie 😉 ).

I gotowe 🙂

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.