bookmark nemo featured

Zakładka do książki – Nemo

Seria wpisów o zakładkach do książek 🙂 Na pierwszy rzut idzie prosta zakładka robiona z plecionych pasków papieru.

Koncepcja kolorystyczna oparta została na ukochanym przez Młodszą Nemo. Zakładki zostały wykonane z okazji Dnia Nauczyciela.

Potrzebne są:

  • cztery paski papieru -> po dwa w wybranym kolorze (u nas pomarańczowy i biały)
  • klej
  • nożyczki lub trymer

Paski o grubości 1 cm najwygodniej odciąć po dłuższym boku kartki A4. Żeby uzyskać efekt “Nemo”, na białych paskach z lewej i prawej strony, z przodu i z tyłu namalowałam cienkie czarne linie. Gdybym robiła jeszcze raz, to pominęłabym ten krok – paski namalowałbym na gotowych zakładkach.

Dwa paski w tym samym kolorze sklejamy ze sobą czubkami pod kątem prostym. Następnie doklejamy dwa kolejne obok, tak żeby były bardzo dokładnie wyrównane z poprzednimi i krzyżowały się pod poprzednim połączeniem.

Zaczynamy “pleść”. Skrajny prawy pasek smarujemy klejem na długości ok. 1 cm. Nie jest to koniecznie, ale wzmacnia całą konstrukcję. Składamy go pod kątem prostym, tak żeby znalazł się równolegle pod lewym dolnym paskiem. Czynność powtarzamy z lewym skrajnym paskiem i kontynuujemy, aż nam się skończą paski. Końcówki przycinamy do równego, ewentualnie podklejamy, żeby nic nie odstawało.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.