octonauts octoalert birthday cake featured

Tort Oktoalarm z Oktonautów

“Kocurro, uruchom oktoalarm! Oktonauci, wszyscy na mostek!
Buebup, buebup, buebup – tut turururu tut tut tut tururu tut turururu tu tu tuuut!”
😀

Dla Młodszej na 5 urodziny tort z Oktoalarmem!

Nie był to pierwszy mój tort w tej tematyce – tort z Oktonautami był jednak tak trudny i czasochłonny, że nie podjęłabym się go ponownie.

Na szczęście idealna inspiracja od lat leży na łóżku – poduszka oktoalarm. Kształt idealnie prosty na tort, ozdobienie też teoretycznie nietrudne.

Ale nie… 😀

Piszę to oficjalnie – przestaję kombinować z tortami dla Młodszej ozdabianymi “czymkolwiek-tylko-nie-masą-cukrową”!

Tort w planach miał być wykończony masą śmietanową – czystą i barwioną. Tak jak przy torcie Nemo, gdy mi się zwarzyła masa śmietanowa, miałam teorię, że to ze względu na pracę w ciągu dnia przy zbyt wysokich temperaturach – to tym razem masa mi się zwarzyła w nocy… Więc teoria temperatur upadła – po prostu nie mogę barwić masy śmietanowej żelowymi barwnikami, i tyle.

Tort klasycznie śmietankowy z truskawkami przekładany malinami i borówkami amerykańskimi finalnie wykończony był “czystą” masą śmietanową. Jako, że nie miałam pomarańczowej i niebieskiej masy do wykonania wzoru na wierzchu, postanowiłam, że ośmiornicę na szczycie “namaluję” barwnikiem bezpośrednio na śmietanie. Malowanie na masie cukrowej w przeszłości mi wychodziło, więc cóż mogłoby pójść źle tu?

Taaak… Pomarańczowy barwnik na masie śmietanowej wyszedł, cytuję, jak sos pomidorowy 😀

…. ratunku ….

Na szczęście zostało mi trochę owoców z przekładania tortu, więc ośmiornica została ułożona z kawałków malin położonych na płasko, a niebieskie elementy z borówek. Wizualnie wyszło akceptowalnie 😉

Naprawdę, następny tort będzie z masy cukrowej.

Wyglądał, jak wyglądał, ale był przepyszny 🙂

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.