butterfly wand featured

Różdżka z motylkiem

“Mamo, potrzebuję na wtorek różdżkę z motylkiem do przedstawienia.”

Pomyślałam – uff, mamy taką od zestawu ze skrzydełkami… Ale niestety postanowiła się schować i do dziś jej nie znalazłam, więc miałam dobę na stworzenie różdżki od zera.

Materiały zbierałyśmy szlifując koncepcję:

  • patyk z zasobów patykowych z piwnicy
  • wstążki fioletowe i zielone różnych rozmiarów i materiałów
  • motylek drewniany z ozdoby na drzwi
  • taśma dwustronna mocna
  • klej na gorąco zielony (akurat taki miałam)

Końcówki patyka okleiłam taśmą dwustronną i przykleiłam paski wąskiej wstążki, żeby było ładnie wykończone. Następnie cały patyk okleiłam kawałkami taśmy i owinęłam dookoła szeroką wstążką.

Odcięłam z ozdoby jednego motylka i przykleiłam go do czubka różdżki klejem na gorąco. W środku pistoletu była załadowana resztka czerwonego kleju, więc musiałam go najpierw “wystrzelać” – powstał śliczny czerwono-zielony placuszek, od razu porwany przez Młodszą 🙂

W motylku w miejscu łączenia skrzydeł była niewielka szpara. Wykorzystałam ją do przeciągnięcia wstążki, która miała zapobiec odpadnięciu motylka w przypadku, gdyby klej puścił. Przy okazji przywiązałam do niej kawałki wstążeczek fioletowej i zielonej – farfocle wiszące 😉

I gotowe. I wyrobiłam się na wtorek. I różdżka wytrzymała nawet wszystkie próby i przedstawienie 🙂 No i wyszła ślicznie.

Zobacz podobne posty, może coś ci się spodoba

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.