chick envelope easter featured

Koperta kurczaczek z kartką wielkanocną z pisanką

Tegoroczna kartka wielkanocna jest w zasadzie mniej istotna niż koperta w której zostanie przekazana 🙂
Koperta kurczaczek ukazała mi się pewnego dnia w proponowanych postach na fb z profilu RedTedArt. Przyznaję, że nie zmieniałam jej w żaden sposób, więc nie będę tu jakoś specjalnie opisywać jak ją zrobić. Wszystko jest w podlinkowanej stronie.

Wrzucam post jako inspiracja z innego źródła 😉 oraz inspiracja połączenia z bardzo subtelną kartką z pisanką wkładaną do środka (w przeciwieństwie do życzeń pisanych wewnątrz tak jak u RedTedArt).

W tym roku miałam do wykonania 12 zestawów koperta/kartka.

Na kopertę zdolną pomieścić kartkę o szerokości 11.8 cm, potrzebny jest żółty kwadrat o boku 21 cm (z A4). Proces składania jest bardzo nieskomplikowany: złożenie po przekątnej, odgięcie jednego wierzchołka, zagięcie dwóch skrzydełek “bardziej niż” do środka, rozłożenie i zagięcie dzióbka i… koniec 🙂 Jeszcze tylko pomalowanie dzióbka, oczek i policzków. Bardziej szczegółowy opis (chyba nawet wraz z filmem) jest na stronie RedTedArt.

Jeżeli chodzi o kartkę to wstępnie miałam pomysł na kartkę z króliczkiem, ale po decyzji dotyczącej kopert, zmieniłam projekt na kartkę z pisanką – bardziej mi pasowało, żeby w kurczaku było jajko niż królik 😀

Żeby przyspieszyć wykonanie (bo z czasem u mnie jak zwykle krucho), wydrukowałam sobie bardzo delikatne zarysy pisanek kolorowych (jakiś obrazek z wyników googla, jakość nie była istotna) i pokolorowałam je.

Następnie wycięłam je tak, jakby się nie mieściły na kartce i przykleiłam na grubszy papier.

Młodsza w czasie prac piszczała z radości i “słodkości”. Oczywiście kurczaków powstało trochę więcej… 😀

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.