orienteering home event featured

Domowa Impreza na Orientację

#zostańwdomu  i człowiek poszukuje różnych ciekawych rozwiązań na zabawy w czterech ścianach. Na profilu FB Dzielnicowej Imprezy na Orientację Harpuś znalazłam post z propozycją zorganizowania domowego InO 🙂 Jako, że InO bardzo lubimy, to zabrałyśmy się do pracy i od trzech dni już było chyba z 10 edycji domowego SERCInO 🙂

Do takiej zabawy potrzeba naprawdę niewiele – parę kartek papieru, kredki, nożyczki i klej.

Postanowiłyśmy, że zrobimy 12 lampionów. Wzięłyśmy 2 kartki papieru (A4) i pocięłyśmy je na paski ok. 5 cm x 20cm (z jednej kartki wychodzi 6 takich pasków). Każdy pasek złożyłam na pół i jeszcze raz na pół, żeby był zgięty na cztery równe części. Na trzech tak powstałych kwadratach narysowałyśmy ołówkiem przekątną. Dolny z dwóch trójkątów kolorowałyśmy na czerwono, a na górnym białym córka pisała numer kolejny lampionu.
Następnie niepomalowany kwadrat smarowałyśmy klejem i sklejałyśmy pasek tak, żeby utworzył trójkąt (a tak w zasadzie graniastosłup prawidłowy trójkątny).

Kolejnym potrzebnym elementem są mapy. Narysowałam trzy mapy – bo w żadnej edycji nie będzie więcej niż trzy zespoły. Każdą mapę rysowałam grubym czarnym markerem. Dzięki temu narysowane ołówkiem punkty można potem spokojnie zmazywać gumką i wykorzystać mapę ponownie. Polecam takie rozwiązanie.

Ostatnim potrzebnym do wykonania elementem są karty startowe. Kartki A4 kroiłyśmy na cztery części i na każdej z części trzeba było narysować od góry cztery “okienka” – miejsca na:

  • imię zawodnika
  • minutę startową
  • czas mety
  • wynik – punkty karne

Poniżej rysowałyśmy tabelkę na 12 potwierdzeń znalezienia lampionów.

Sędzia Główny (czyli ja 🙂 ) postanowił, że potwierdzenia na imprezie będą dokonywane kredką znalezioną przy lampionie w okienku z numerem odpowiadającym numerowi lampionu, a zawody prowadzone będą w formule scorelauf – czyli kolejność potwierdzeń nieobowiązkowa.


Zabawa była przednia, wszyscy byli bardzo zaangażowani. Trasy budowali wszyscy po kolei, nawet Młodsza (z pomocą Starszej przy nanoszeniu punktów na mapę). Polecam!

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.