coat of arms gdansk lions final crane 2

Lwy Gdańskie trzymające Herb Gdańska

Jedno z przedszkolnych pandemicznych zadań dla Młodszej brzmiało: “Wykonaj dowolną techniką plastyczną herb Gdańska”.  To stwierdziłyśmy, że poszalejemy i zrobimy herb z lwami i to “trzy-de” 😀

Szybki projekt w głowie i do roboty. Lwy miały powstać z zawsze dostępnych pod ręką rolek po papierze.

Wzięłyśmy dwie rolki. Każdą okleiłyśmy żółtym papierem. Grzywy postanowiłyśmy zrobić z włóczki, a co tam, będzie “kreatywniej” (czytaj: trudniej). Ucięłyśmy masę ok. 5cm kawałeczków włóczki i złożone na pół naklejałyśmy na klej szkolny do kółka z grubszego żółtego papieru. Po wyklejeniu włóczki dookoła całego kółka, nakleiłyśmy drugie kółko, żeby włóczka nie odpadła i żeby lew ładniej wyglądał od tyłu.

Na kółku narysowałyśmy pyszczki lwów – jeden ja, drugi Młodsza ❤. Następnie dokleiłyśmy je do rolek.

W międzyczasie Starsza wycinała z czerwonego papieru kształt herbu, z żółtego koronę i z białego dwa krzyże. Nakleiłyśmy wszystkie elementy i nadszedł czas na zmontowanie całości.

Wycięłam po dwie żółte łapki dla każdego z lwów. Po krótkim przymierzaniu, przykleiłam pierwsze łapki najpierw do herbu (!), potem do lwa. W tej kolejności, ponieważ stwierdziłam, że ewentualne niedociągnięcia na lwach będzie mniej widać. Potem dokleiłam pozostałe dwie łapki do herbu i do lwa.

Całość prezentuje się, nieskromnie mówiąc, fantastycznie 😉

PS. Tak, wiem… zapomniałyśmy o ogonach…

 

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.