christmas card 2018 tree parts sorted

Bożonarodzeniowa kartka z choinką

Zawsze na Święta wysyłam kartki do rodziny i znajomych. Od paru dobrych lat robię kartki własnoręcznie – albo rysujemy coś z córką albo używamy jakichś plastycznych technik (np. pięczatki z ziemniaka). W tym roku wpadłam na pewien pomysł i zrobiłam kartki sama bez pomocy córki – wyszło szybciej i zgodnie z moim projektem 😉 A poza tym zrobiłam je na zwolnieniu, w czasie gdy córka była w przedszkolu.

Projekt wyszedł minimalistyczny i nowoczesny w formie – zakładał wyklejenie choinki z pasków różnokolorowych kartoników.

Miałam w domu zestaw grubych papierów w różne wzory (kiedyś kupiłam w Lidlu). Wybrałam wszystkie w zielonej tonacji i inne pasujące, np. czerwony. Wycięłam z papierów duże trójkąty (pełen wymiar choinki). Następnie przecinałam je 5 kawałków – każdy trójkąt na takie same – wg szablonu.

Do białych kartek podkładów (wspominałam kiedyś o nich – zestaw białych kartek i kopert firmy Anita’s) przyklejałam brązowy pasek – pień choinki. Następnie przy pomocy piankowej taśmy (mój ulubiony efekt przestrzenny na kartkach) naklejałam po kolei paski z różnych wzorów, aby uzyskać pełną choinkę. Wcześniej sobie posortowałam kawałki, żeby na pewno każda choinka składała się z 5 różnych wzorów.

Kartki wyszły bardzo schludne, proste w formie i wszystkim się podobały. Lubię takie proste projekty. Mam nadzieję, że komuś z Was też przypadną do gustu i takie kiedyś zrobicie.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.