nemo cake better eyes

Prosty tort urodzinowy Nemo

Co roku przy urodzinach Młodszej próbuję wykombinować jakiś tort zdobiony inaczej niż masą cukrową. No i niestety co roku coś nie wychodzi po mojej myśli. Również i w tym roku nie obyło się bez problemów.

Miłość do Nemo kwitnie od jakiegoś czasu, więc spośród wielu koncepcji wygrała wersja z tortem w kolorach wielkiego Nemo. Marzyłby mi się taki:

źródło: https://www.cakevalley.pk/product/sculpted-nemo-cake/

ale nie odważę się chyba nigdy… Musiałabym najpierw przetestować inne, mocniejsze ciasto bazowe niż biszkopt, a na to nigdy nie ma czasu. No i masa cukrowa – a tej chciałam nie używać.

Została więc wersja klasyczna – tort śmietanowo-truskawkowy z Moich Wypieków, a do zdobienia postanowiłam użyć barwionej masy śmietana-mascarpone.

Tort prosty – nie wymagał tyle czasu co zwykle, więc postanowiłam go przygotować w dniu imprezy urodzinowej (biszkopt tylko upiekłam wieczorem, dzień wcześniej).

I tu wniosek dla Was – barwienie masy śmietanowej w upalny dzień jest złym pomysłem! Dwie partie masy niestety się zwarzyły. Jedna bardziej – poszła do kosza, druga mniej i poszła na tort… ?‍

Trudno, tort wyszedł troszkę potworkowaty – kwestia sporna czy nawet przypominał Nemo 😀 Idealny kandydat do mema “Nailed it” 😀

Na szczęście Młodszej to nie przeszkadzało i i tak się bardzo ucieszyła.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.