qulling easter card featured final

Quilling – kartka wielkanocna z pisanką

Ależ mi się ten quilling spodobał. Po zajączku do przedszkola miałam niedosyt, więc postanowiłam tą techniką wykonać kartki na Wielkanoc.

Projekty zrobiłam na kartce, potem wybrałam kolory i zaczęłam skręcać papierki.

Bazy przygotowałam w wymiarach 10,5cm x 7,5cm składane pionowo, czyli 21cm na 7,5cm (de facto A4 rozcięte na cztery pasy).

Pierwszą zrobiłam kartkę z jajkiem wypełnionym techniką beehive. Dziewczynki nazwały tę wersję – “mózgową”. Najpierw z białego papieru technicznego wycięłam pasek 3mm o długości obwodu jajka (tej grubości pasków używałam w całym projekcie). Skleiłam go czubek do czubka i przykleiłam do kartki formując kształt jajka. Następnie zaczęłam skręcać fioletowe paseczki. Do wypełnienia jajka potrzebowałam ok. 6 pasków. Niektóre wklejałam smarując klejem pasek, niektóre smarując klejem powierzchnię kartki – trochę wygodniejszy był ten drugi sposób, ale wprawne oko dopatrzy się śladów kleju. Na wierzchu przykleiłam kokardkę ze wstążki.

Drugą kartkę przygotowałam bardziej artystyczną 🙂 W Internecie wpadło mi w oko zdjęcie wykonanego tą techniką serca – w podobnym stylu zaprojektowałam kształt jajka. Tu było mi trochę wygodniej, bo po kolei mogłam skręcać i sklejać pojedyncze kształty: płatki kwiatów, listki, wężyki. Przyklejałam je po kolei do bazy, trzymając się kształtu jajka.

Na koniec zrobiłam dwie przestrzenne koperty na wymiar karteczek, przewiązałam sznurkiem i gotowe.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.