bento origami bag ready

Torebka Bento (Origami)

Po sukcesie debiutanta (torba na balet) pojawiło się w mojej głowie tysiąc pomysłów na rzeczy do uszycia. Ilość czasu wolnego oczywiście nie postanowiła się nagle zwiększyć, więc na razie rośnie lista #TODO. Na początek wyszukiwałam sobie proste rzeczy, ewentualnie dodając do nich jakiś element, którego akurat chciałam się nauczyć. Kolej przyszła na torebkę Origami (Bento) z wewnętrzną kieszenią z zamkiem krytym.

Skorzystałam z tutoriala Nastji na DaWanda. Szyłam od razu dwie (dla przyjaciółki i dla mnie). Obie mają żółty środek i zielony wierzch, tylko moja jest w białe kropki, a Basi w gwiazdki. W torebce z tutoriala nie ma kieszeni wewnętrznej, więc opiszę tylko ten element.

Na kieszeń wewnętrzną potrzebujemy dodatkowe dwa trójkątne kawałki materiału o wymiarach mniej więcej 25x25x25 (kieszeń jest trójkątna, optycznie między krawędziami zszywanymi a dnem). Zamek należy wszyć przed krokiem nr 5 “Zamykanie krawędzi”. Wszywamy go w krawędź materiału, który będzie podszewką torebki (przydaje się stopka do zamków krytych). Do zamka doszywamy kawałki materiału na kieszeń, następnie układamy kieszeń w kierunku, w którym będzie się znajdować w torebce i przeszywamy ją dookoła, ewentualnie odcinając zbyt duże zapasy.

Po wszyciu zamka przed krokiem 6: “Zszywanie worków jeden z drugim”, przeszyłam cztery rogi w poprzek, żeby zrobić torbie dno.
W kroku 7 nie stebnowałam dodatkowo krawędzi, wystarczyło zaprasowanie. Rączkę zrobiłam z szarej bawełny, bo nie miałam skóry.

Torba na prezent się podobała, a ja moją używam wywiniętą na lewą stronę, bo jak się okazało żółty mi bardziej pasuje do rzeczy 🙂

wp-image-507793603.

Zobacz podobne posty, może coś ci się spodoba

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.